Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Słupki odgradzające do wydzielania obszaru w sklepie

odsłon: 213

Słupki odgradzające do wydzielania obszaru w sklepie

17-11-2021

Właściwie zaplanowany system wejścia wyjścia ułatwia Klientom poruszanie się po obiekcie. Elementy takie jak słupki odgradzające czy przegrody stosujemy w sklepach, hotelach, restauracjach czy bankach. W jednoznaczny sposób informują one o sposobie przemieszczania się.

Jak zauważono, kupujący po wejściu do sklepu instynktownie kierują się w prawą stronę. Następnie poruszają się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, podążając obrzeżami sklepu. Wynika to z naszych codziennych przyzwyczajeń, takich jak ruch prawostronny czy tego, że jesteśmy zwykle praworęczni.

Jednak to od właściciela sklepu zależy na przykład sposób, w jaki Klienci ustawiają się w kolejce do kasy. Właściwa organizacja strefy przykasowej sprawia, że Klient dokładnie wie, gdzie się powinien się ustawić. W ten sposób skutecznie rozładowujemy ruch w sklepie. W organizacji sklepowej podróży służą właśnie słupki i przegrody.

Do czego służą słupki odgradzające ? Pozwalają wytyczyć zarówno drogę, po której Klienci mają się przemieszczać, jak i wskazać obszary, do których nie powinni mieć dostępu. To zatem przydatne rozwiązanie, jeśli chcemy wyznaczyć obszar kolejki do kasy lub uniemożliwić korzystanie z danego miejsca w sklepie, na przykład podczas mycia podłogi czy dokładania towaru na półki.

Słupki wykonane ze stali chromowanej mają lśniącą powierzchnię, zabezpieczoną przed korozją. Okrągła podstawa słupka zapewnia stabilne mocowanie do podłogi. Oferujemy dwa rodzaje słupków – słupek z taśmą lub słupek do lin.

Pierwszy rodzaj słupków posiada elastyczną taśmę o długości 200, 250 lub 470 centymetrów. Słupki do lin to bardziej eleganckie rozwiązanie, przeznaczone na przykład do delikatesów, sklepów odzieżowych, drogerii, hoteli czy restauracji. Do tych słupków dokupimy ozdobną linę z okuciami w czerwonym lub kobaltowym kolorze. Oba rodzaje słupków pełnią taką samą funkcję – organizują ruch w sklepie i oddzielają przestrzeń.

Z kolei przegrody to element, który możemy zastosować na przykład na końcu alejki sklepowej, zapobiegając w ten sposób Klientom ominięcie kasy i wyjście ze sklepu. Obok przegród często umieszcza się też koszyki i wózki sklepowe. W przypadku średnich i małych sklepów przegrody mogą też oddzielić strefę wejścia od strefy wyjścia.

Słupki odgradzające w ofercie ABM

« Powrót

Galeria