Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Podsumowanie akcji „Rowerem do pracy...” w ABM

odsłon: 106

Podsumowanie akcji „Rowerem do pracy...” w ABM

05-01-2022

W 2021 roku przystąpiliśmy do akcji “Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”, organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. To 5. edycja krakowskiej inicjatywy, która ma na celu promowanie ekologicznej formy poruszania się po Krakowie. Dziś prezentujemy rezultaty akcji.
 
W ABM nie brakuje pasjonatów sportu. Wśród naszych pracowników znajdziemy także miłośników jazdy na rowerze. Właśnie z powodu pasji do tego sportu w firmie działa Rowerowy Team ABM. Bierzemy udział w imprezach rowerowych, takich jak maratony i wyścigi. Nic więc dziwnego, że miejska kampania zachęcająca do jazdy rowerem miała tak pozytywny odzew w naszej firmie.
 
Celem akcji było zachęcenie pracowników do podróży z domu do pracy (i z powrotem) za pomocą roweru. Zgodnie z zasadami akcji, jednorazowy przejazd miał liczyć minimum 2 kilometry. Akcja w naszej firmie rozpoczęła się w lipcu i trwała do listopada.
 
Rezultaty akcji najlepiej podsumowują konkretne liczby: 
934 przejazdów  rowerowych
3996,9 przejechanych kilometrów
średnia  frekwencja 48% (co oznacza, że podróżowaliśmy rowerem średnio co drugi dzień)
 
Całkowita lub częściowa rezygnacja z przejazdów samochodem na rzecz ekologicznego środku transportu niesie za sobą szereg korzyści. Jazda na rowerze to bowiem samo zdrowie. Osoby, które chętnie pedałują, rzadziej chorują na cukrzycę, choroby serca, są też mniej narażone na powstawanie nowotworów. Podobno regularna jazda na rowerze potrafi wydłużyć życie o nawet kilka lat! Dbając o siebie, chronimy jednocześnie nasze środowisko. Wybierając rower zamiast samochodu, znacząco redukujemy emisję dwutlenku węgla. 
 
Oprócz podstawowych korzyści  –  dbanie o środowisko i zdrowie  – dodatkowym czynnikiem motywującym były atrakcyjne nagrody. Uczestnicy otrzymali między innymi kupony na lody, vouchery do sklepów i akcesoria do rowerów (zapięcia rowerowe, płaszcze przeciwdeszczowe, zestawy narzędzi rowerowych).
   
Gratulujemy wszystkim osobom biorącym udział w akcji. Mamy nadzieję, że zachęci nas do regularnej aktywności na dłużej, a rowerowe przejażdżki do pracy będą zawsze bezpieczne i przyjemne.
 

ABM Wyposażamy sklepy – akcja Rowerem do pracy

« Powrót