Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Obowiązkowe oznaczanie mięs – naklejki Produkt polski

odsłon: 120

Obowiązkowe oznaczanie mięs – naklejki Produkt polski

15-10-2020

Najnowsze przepisy, które obowiązują od 30 września 2020 roku, dotyczą zmian w znakowaniu wyrobów mięsnych. Od właścicieli sklepów wymagane jest uaktualnienie cenówek. Od teraz mięso musi być obowiązkowo oznaczone flagą kraju, z którego pochodzi. Do tej pory wystarczyła nazwa kraju.

22 czerwca tego roku ogłoszono obowiązek oznaczania wybranych mięs etykietą z flagą. Ma być to dodatek do obecnego w sklepach podawania kraju w formie tekstowej.

Przepisy mówią o mięsie z drobiu, świń, kóz i owiec, które jest świeże, schłodzone lub zamrożone.

Sklepy miały trzy miesiące, aby wdrożyć zmiany w oznakowaniu produktów.

Jeśli mięso oznaczamy już znakiem graficznym Produkt polski, to nie musimy wprowadzać zmian. Wystarczy jedno oznakowanie. Produkt musi tylko spełniać warunki umieszczenia takiego znaku. W naszej ofercie są dostępne naklejki Produkt polski.

Poza wybranymi rodzajami mięs obowiązkowe jest oznaczanie także innych produktów. Konieczność oznaczenia towaru jako Produkt polski odnosi się do ryb, świeżych owoców i warzyw, miodu, jaj czy wina. Dotyczy to także mięsa oraz ziemniaków sprzedawanych luzem. Pozostałe produkty możemy oznaczać dobrowolnie.

Kilka lat temu producenci zapoznali się także ze zmianą ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. W 2016 roku rozszerzono możliwość oznaczania polskich środków spożywczych. Produkty możemy oznaczać nie tylko ze względu na miejsce, ale i na użyte składniki. Towary przetworzone mogą posiadać składniki importowane w 25%.

Produkty polskich producentów cenimy ze względu na jakość. Jako Klienci mamy zaufanie do lokalnej żywności. Mleko od polskiej krowy pasącej się na naszych łąkach wydaje się mieć lepszy smak niż zagraniczne, masowo eksportowane. Jak poznajemy, które produkty są Polskie? Dzięki oznaczeniom.

Hasła typu „sprawdź, czy produkt jest polski” słyszymy coraz częściej w mediach. Używamy aplikacji na telefon, które wskazują polskie marki. Sklepy zapewniają, że współpracują z polskimi producentami. ABM popiera akcję promowania polskich produktów. Dlatego do oferty wprowadziliśmy naklejki Produkt polski.

Zakupy dzięki oznaczeniu Produkt polski

« Powrót