Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Nr 11/2009 * Wyposażenie Podnosi Walory Eksponowanych Produktów


Wyposażenie - Podnosi walory eksponowanych produktów

REGAŁY, LADY, WITRYNY SKLEPOWE Kartony, skrzynki po owocach czy zbite z kilku desek i gwoździ półki stanowiące umeblowanie sklepów to przynajmniej w naszej części świata już przeszłość. Handlowcy doceniając „siłę rażenia” wizerunku sklepu dbają o atrakcyjny wygląd ekspozycji i wyposażają placówki w nowoczesne systemy regałowe.

13108_full_550


Główne kryteria, jakimi kierują się handlowcy przy wyborze mebli sklepowych to ich wygląd, trwałość, funkcjonalność, proponowane dodatki oraz cena. Obecnie popularne są rozwiązania modułowe, które można zestawiać i przebudowywać w zależności od potrzeb placówki handlowej. Wykorzystując odpowiednie elementy tego samego systemu w połączeniu z materiałami dodatkowymi, takimi jak szkło, kolorowe szkło akrylowe czy drewno można nadać wnętrzu odmienny charakter. Oprócz tego, jeśli zachodzi potrzeba zmiany aranżacji sklepu z powodu zmiany asortymentu czy chociażby zmiany wizerunku firmy, przestawiając moduły mebli można stosunkowo łatwo uzyskać wymagany w danym momencie efekt końcowy. Na takie zmiany aranżacji wnętrz sklepowych pozwala m.in. System Regałów Metalowych oferowanych przez firmę ABM, w którym znajduje się duży wybór takich elementów, jak regały przyścienne, umożliwiające budowanie ciągów regałów przy ścianach, gondole do wykorzystania w przestrzeni środkowej pomieszczeń oraz regały narożne - wewnętrzne i zewnętrzne, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w narożnych częściach pomieszczeń.
Zainteresowaniem cieszą się również indywidualnie przygotowywane projekty, pozwalające na wyróżnienie sklepu spośród konkurencji. Niestety, za oryginalność trzeba sporo dopłacić. W ofercie producentów najwyższe ceny osiągają meble nietypowe zarówno pod względem wymiarów, rodzaju materiału, z jakiego zostały zbudowane, jak i wykonania. - W czasach silnej konkurencji jedną ze strategii, która w dalszym ciągu jest skuteczna to strategia zróżnicowania. Tylko wypracowanie indywidualnego wizerunku, zastosowanie takiego wyposażenia, którego „nikt nie ma” daje szansę na przyciągnięcie uwagi klientów – tłumaczy wzrost liczby zleceń na indywidualne rozwiązania dla sklepów Magdalena Kwietniewska, Product Manager Regały Sklepowe Wanzl. Ciekawe przykłady innowacyjnego umeblowania można napotkać m.in. w sieci Delikatesów Alma. Są to np. specjalne pomieszczenia humidor walk-in, które gwarantują odpowiednią wilgotność i temperaturę cygar, i są wykonane z najwyższej jakości drewna cedrowego, a także projektowane indywidualnie dla każdego sklepu drewniane stoiska o nazwie Kuchnia Ligurii, na których prezentowane są produkty importowane z tego regionu oraz stoiska piekarnicze zbudowane z mebli wykonanych z białego litego drewna i ceramicznych, stylizowanych pieców nawiązujących do tradycyjnych pieców piekarniczych.
Mimo szerokiego wachlarza mebli oferowanych przez producentów, w sklepach spożywczych nadal najczęściej używane są regały wykonane z metalu. Zaletą konstrukcji metalowych jest ich wszechstronność - mogą być miejscem ekspozycji różnych kategorii - oraz duża wytrzymałość i stabilność. Jednak coraz częściej nowoczesne systemy meblowe są kompilacją metalu z innymi materiałami, takimi jak plastik, szkło czy drewno. Takie łączenie różnych materiałów znajdziemy m.in. w ofercie ABM. - Nowością w naszych systemach regałów metalowych przeznaczonych do supermarketów, średnich i małych sklepów różnych branż są pojemniki na pieczywo wykonane z drewna, drewna klejonego i pleksi, a także barierki ze szkła hartowanego - opisuje nowe rozwiązania Ryszard Rudnik, dyrektor ds. logistyki i transportu ABM.
Dużą popularnością w sieciach handlujących artykułami spożywczymi cieszą się również systemy regałów z drucianą, ażurową konstrukcją. Są to uniwersalne modele charakteryzujące się stabilnością i nowoczesnym wyglądem. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, co w branży spożywczej jest nie do przecenienia. Druciane regały proponują m.in. ABM i Wanzl. Uznanie w sklepach spożywczych znalazły również regały drewniane, które doskonale sprawdzają się na stoiskach z napojami alkoholowymi, prasą czy pieczywem. Natomiast ciekawą propozycją na stoiska oferujące warzywa i owoce, która również być może zdobędzie serca handlowców, jest wyspa owocowo-warzywna w systemie Wire-Tech firmy Wanzl. - Jest wykonana z higienicznej stali nierdzewnej i dla łatwego czyszczenia ma formę zaokrągloną. Brzegi wyposażone są w zintegrowane z całością listwy cenowe oraz profile chroniące regał przed uderzeniami wózków sklepowych. Dolne ściany regału zostały pochylone tak, aby zapewnić wygodne miejsce na stopy klientów sięgających po produkty. Wyspa wyposażona jest w różnorodne dodatkowe półeczki wspomagające ekspozycję towaru, uchwyt na torebki, miejsce na wagę sklepową. We wnętrzu wyspy ukryte zostały szuflady na dodatkowy towar umożliwiające sprawne wykładanie towaru szybko rotującego, jak również pojemnik na odpadki – opisuje regał Magdalena Kwietniewska.
Wśród dodatkowych akcesoriów, które podnoszą walory eksponowanych produktów i coraz częściej są montowane w regałach specjalnie przystosowanych do eksponowania artykułów spożywczych warto też wymienić lustra, które dają wrażenie, że towaru jest więcej niż w rzeczywistości, a także oświetlenie. Dodatki te są często wykorzystywane przy budowaniu mebli m.in. na owoce i warzywa, a także pieczywo. W ofercie producentów można również znaleźć regał, w którym poszczególne kategorie asortymentowe są od spodu podświetlone przypisanymi im różnymi odcieniami światła. Dodatkowo tylna ściana regału jest wykonana ze szkła akrylowego w kolorach dopasowanych do zastosowanego oświetlenia.
Paula Wendland

13108_2_full_550
« Powrót