Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

 

Wyposażenie Sklepów

Marcin Szarpak znów mistrzem świata i Królem Lodu!

odsłon: 547

Marcin Szarpak znów mistrzem świata i Królem Lodu!

18-01-2023

Wielki sukces! Król Lodu pobił nowe rekordy świata na dystansie 250 i 1000 metrów. Z 5. Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym w Samoens we Francji przywiózł cztery medale, w tym dwa złote. Jako sponsor wyjazdu Króla Lodu na mistrzostwa jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięć!

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym miały miejsce w dniach 12-15 stycznia w Samoens we Francji. Rywalizacja odbyła się w jeziorze Lac aux Dames. W zmaganiach uczestniczyło niemal 500 pływaków zimowych z 41 krajów. Mimo deszczowej pogody zawodnicy byli pozytywnie nastawieni i gotowi na sportowe spotkanie.

Marcin na mistrzostwa wyjechał wraz z trenerem, Wojciechem Głykiem. Do alpejskiej wioski przybyli już w środę. Pierwsze dwa dni przeznaczyli na ostatnie przygotowania przed wielkim startem w piątek.

Nasz podopieczny podczas mistrzostw płynął na dystansach 250, 500 i 1000 metrów. Wystartował również w sztafecie 4 × 250 metrów.

Marcin rozpoczął mistrzowskie zmagania w piątek. Po południu wystartował na dystansie 500 metrów. Płynąc stylem dowolnym, osiągnął czas 05:38.92. Pobił więc swój dotychczasowy rekord o 0,05 sekundy. W efekcie zajął trzecie miejsce w kategorii ogólnej i drugie w kategorii wiekowej, zdobywając brązowy medal.

Na drugi dzień czekały nas kolejne wielkie emocje. To właśnie w sobotę odbyła się rywalizacja na dystansie 1000 metrów stylem dowolnym. Od jej wyniku zależało, czy Marcin Szarpak utrzyma tytuł Króla Lodu. W kategorii mężczyzn startowało 73 zawodników. Nadszedł moment startu i emocjonujące zmagania najlepszych pływaków. Temperatura wody wynosiła zaledwie 3,70 stopni Celsjusza.

Po zaciętej rywalizacji ogłoszono zwycięzcę: Marcin Szarpak mistrzem świata na dystansie 1000 metrów! Płynąc kraulem zdobył złoty medal z czasem 11:31.53. Tym samym ustanowił nowy rekord świata. Polski pływak po raz kolejny został Królem Lodu i pobił nowy Rekord Guinnessa. Poprawił o 17 sekund swój zeszłoroczny wynik z 4. Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym, które miały miejsce w Głogowie.

Dzieląc się informacją o zwycięstwie w mediach społecznościowych, podziękował ABM za wsparcie: „To dzięki Wam mogę tu dzisiaj być”. Obrona mistrzowskiego tytułu była jednym z marzeń rekordzisty. Dzięki ufundowaniu wyjazdu na mistrzostwa świata stało się to możliwe. Gratulujemy Marcinowi wielkiego zwycięstwa! Król Lodu jest dla nas prawdziwą inspiracją – pokazuje, że warto spełniać marzenia. Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy ludzi z pasją.

Nadszedł ostatni dzień mistrzostw. W niedzielę Marcin startował na dystansie 250 metrów stylem dowolnym oraz w sztafecie 4 × 250 metrów.

Dystans 250 metrów pokonał w czasie 02:36.99 i ustanowił kolejny rekord świata, zdobywając złoty medal. Warto dodać, że popłynął o 7 sekund szybciej niż podczas ubiegłorocznych mistrzostw.

Zwieńczeniem zawodów była polska sztafeta 4 × 250 metrów stylem dowolnym. Polskę reprezentowała drużyna płynąca w składzie: Marcin Szarpak, Aleksandra Bednarek, Michał Tomaszowski i Paweł Bednarczyk. Czwórka pływaków uplasowała się na drugim miejscu z czasem 11:51.64, zdobywając srebrny medal.

Król Lodu powrócił z mistrzostw z czterema medalami, jednak już myśli o powrocie do treningów. Tegoroczne mistrzostwa świata zakończyły się, ale sezon zimowego pływania trwa. Medalista stawia przed sobą kolejne wyzwania i zamierza wziąć udział w zawodach krajowych. W jego planach jest również przepłynięcie Lodowej Mili, czyli 1609 metrów w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Planujemy spotkanie z Marcinem – więcej informacji niebawem.

ABM Wyposażamy Sklepy – sponsor Marcina Szarpaka

« Powrót

Galeria