Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Lustro w sklepie powiedz przecie...

odsłon: 435

Lustro w sklepie powiedz przecie...

27-02-2018

Sprawdza się nie tylko w łazience i sklepowej przymierzalni. Bardzo ważne znaczenie ma w sklepie spożywczym. Jeśli to możliwe, solidny regał metalowy do sklepu spożywczego powinien zawierać lustro.

Szczelne wypełnienie półek, ustawienie towaru równo przy ich brzegu – to nie wszystko. Konieczne jest wzbudzenie u Klientów jeszcze większego wrażenia dużej ilości towaru. Specjaliści nazywają to „efektem obfitości”. Jest on jednym z podstawowych zasad Visual Merchandisingu.

Efekt ten można wzmocnić w bardzo prosty sposób. Wystarczy znaleźć solidne meble sklepowe wyposażone w panele z lustrem. Regały metalowe wyposażone w lustrzane panele potęgują wrażenie dużej ilości asortymentu. Dobrymi przykładami są: regał warzywny albo regał piekarniczy.

  Po co to wszystko? Badania naukowców wskazują, że Klienci są skłonni do większych zakupów, jeśli towaru jest bardzo dużo. Produkty, zwłaszcza spożywcze, widoczne w pojedynczych sztukach budzą nieufność. Podświadomie sprawiają wrażenie przebranych i tych gorszych. Mówiąc krótko: im lepsze wrażenie większej ilości towaru, tym Klienci zrobią większe zakupy.


 

« Powrót

Galeria