Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Jaka maska na twarz jest najlepsza?

odsłon: 228

Jaka maska na twarz jest najlepsza?

13-05-2020

Maska ochronna na twarz towarzyszy nam obecnie podczas każdego wyjścia z domu. Jaka jest najlepsza, jeśli oprócz przestrzegania przepisów, zależy nam także na skutecznej ochronie?

Maski na twarz możemy podzielić na jedno- i wielorazowe. Jeśli wychodzimy z domu rzadko i raczej na krótko - na przykład po to, by zrobić zakupy - maska jednorazowa w zupełności nam wystarczy. Maseczki z polipropylenu mają skuteczność w zatrzymywaniu drobnoustrojów na poziomie minimum 98%. Dlatego jesteśmy w nich całkowicie bezpieczni.
Najtańsze maski ochronne to tzw. zrywki - jednorazowe maseczki wykonane z przezroczystego materiału z atestem. Są to maski tanie, skuteczne, niezawodne.
Ich cena jednostkowa wynosi poniżej 1 zł.

Dla osób, które potrzebują długotrwałej i częstej ochrony, polecamy maski wielokrotnego użytku. Mogą to być maski antysmogowe w filtrami FPP2 lub FPP3, które chronią w 95 i 99%. Oddychanie w nich jest jednak utrudnione i wymaga przyzwyczajenia. Takie maski ochronne nie nadają się też do intensywnego wysiłku fizycznego - biegania lub jazdy na rowerze.
Wyjściem z tej sytuacji są maska bawełniane, które mają miejsce na wymienne filtry. Wystarczy do tego nawet warstwa flizeliny. Maseczkę z materiału należy regularnie dezynfekować, piorąc ją w temperaturze min. 60 stopni lub odkażając płynem dezynfekującym o zawartości alkoholu minimum 70%.

Z kolei dla obsługi sklepu najlepszym rozwiązaniem będzie tzw. przyłbica. Jest ona wygodna w użytkowaniu. Przezroczyste okienko z pleksi gwarantuje doskonałą widoczność a paski z rzepem pozwalają dopasować rozmiar. Niektóre modele mają możliwość odchylenia/podniesienia do góry elementu z  pleksi.


Maseczki na twarz oraz przyłbice znajdą Państwo w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z nią i wyboru, który najbardziej spełnia Państwa oczekiwania. Sklep ABM.

Jaka maska na twarz jest najlepsza - Środki ochrony osobistej
 

« Powrót

Galeria