Wyposażamy Sklepy
Wyposażamy sklepy
Wyposażamy Biura
Wyposażamy biura
Wyposażane sklepy przez ABM
Realizacje

Wyposażenie Sklepów

Jak powinien wyglądać mały sklep spożywczy

odsłon: 5616

Jak powinien wyglądać mały sklep spożywczy

29-08-2018

Zaprojektowanie i urządzenie małego sklepu spożywczego jest niezwykle trudnym zadaniem. Należy wszystko starannie zaplanować. Mały sklep spożywczy powinien posiadać wszystkie najważniejsze produkty. Jednocześnie posiadać miłą atmosferę osiedlowego sklepiku.

Dla małej powierzchni szczególnie ważne staje się:
- ułożenie mebli i regałów sklepowych w odpowiedniej aranżacji wnętrz
- właściwe oświetlenie sklepu i towaru
- zaplanowanie optymalnej trasy klientów
- prawidłowa ekspozycja towaru

Istotnym elementem przy projektowaniu małego sklepu spożywczego będzie zadbanie o odpowiednią przestrzeń. Warto pamiętać, że szerokość alejek między regałami powinna wynosić około 120 cm. Regały sklepowe połączone w gondole utworzą alejki w sklepie, a odpowiednie zatowarowanie zapewni efekt pełnych półek. Przy ścianach powinny stanąć lodówki z nabiałem, wędlinami, mrożonkami i napojami.

Pieczywo jest towarem codziennie kupowanym, dlatego regał ze świeżymi bułkami powinien stanąć jak najdalej od wejścia. Dzięki takiemu rozmieszczeniu, w małym sklepie spożywczym zapach pieczywa rozejdzie się po całym sklepie. Warto, aby pieczywo wyeksponować za pomocą drewnianego regału piekarniczego. Natomiast warzywa i owoce powinny stanąć jak najbliżej wejścia. Swoimi kolorami będą przyciągać klientów już z zewnątrz.

Według tych zasad zaprojektowaliśmy i urządziliśmy mały sklep spożywczy w Lublinie. Mała powierzchnia sklepu została w pełni wykorzystana. Regały sklepowe ułożone w gondole zapewniły miejsce na wszystkie niezbędne towary. Stylowe drewnopodobne wykończenia regałów idealnie komponują się z ladą kasową. Prawidłowa aranżacja małego sklepu spożywczego to klucz do sukcesu.

Jak powinien wyglądać mały sklep spożywczy - ABM Wyposażenie Sklepów

« Powrót

Galeria