Oznaczenie działów asortymentowych odpowiednimi kolorami


Artykuł: Oznaczenie kolorem działów asortymentu

oznaczenia_dzialow_asortymentowych_kolorami_612   

Zachęcenie klienta do wejścia do sklepu jest warunkiem powodzenia placówki handlowej. W dobie rosnącej konkurencji właściciele sklepów szukają sposobów na wyróżnienie się, a sieci handlowe wypracowują spójny wizerunek. Dobór wyposażenia, przestrzeganie zasad merchandisingu przy układaniu produktów, czy jasny podział działów asortymentowych w sklepie ma coraz większe znaczenie przy planowaniu aranżacji sklepu.

- ABM projektuje przestrzeń ekspozycyjną, ale także doradza w zakresie doboru kolorystyki i mebli, które spójnie wypełnią przestrzeń zgodnie ze stylem urządzenia placówki - mówi Ryszard Rudnik, dyrektor ds. logistyki i transportu. - Wykonujemy regały metalowe w kolorze zgodnym z wymaganiem placówki. Możemy również wykorzystać standardowy kolor regału i zastosować przeróżne dodatki: listwy cenowe, panele oświetlenia z pleksi, boksy kasowe, koszyki i wózki sklepowe, dodatki z drewna i płyty meblowej - mówi Ryszard Rudnik.

Przy wydzielaniu działów asortymentowych sprawdzają się regały wykonane z drewna, płyty lub na bazie regału metalowego, przeznaczone dla stoisk piekarniczych, cukierniczych, warzywno - owocowych, czy alkoholowych. Wyposażenie stoiska uzupełniają dodatkowo kosze z wikliny, pojemniki szklane, maty i skrzynki.

Stoisko alkoholowe lub regały na wina można obudować drewnem w ciemnym kolorze, tworząc tę część sklepu cieplejszą i bardziej ekskluzywną.

Stoisko owocowo - warzywne można wykończyć detalami w zieleni, gdyż jest to tzw. „kolor życia", który kojarzy się ze świeżością.

Stoisko z pieczywem wykańcza się z reguły dodatkami lub wykonuje w całości z materiałów w kolorach jasnych, najlepiej z drewna lub materiałów zbliżonych kolorystycznie do naturalnego drewna. Drewno kojarzy nam się z naturalnością, zdrowiem i doskonale współgra z pieczywem. Dlatego też regały piekarnicze z drewna nie są barwione a w regale metalowym na pieczywo stosujemy jako dodatki wiklinę, drewno, sklejkę lub płytę meblową ze strukturą np. jasnego buku, olchy, bądź klonu.

Aby ocieplić klimat sklepu do wszystkich regałów można też stosować boki i panele przednie z drewna lub płyty drewnopodobnej. Najczęściej tutaj wykorzystywana jest grusza - znana pod inną nazwą kalwados, buk, olcha, orzech i klon naturalny.

Innym przykładem mogą być realizacje ABM w sieci Kefirek: sklepy wyposażono w standardowe regały ABM w kolorze RAL 9001 z białymi listwami cenowymi, natomiast działy asortymentowe wydzielono za pomocą barwnych, czytelnych dla klientów zawieszek: niebieskie - nabiał, różowo - czerwone - wędliny i mięso, pomarańczowe - napoje, natomiast stoiska z pieczywem ,warzywami i owocami oraz alkoholem zaaranżowano z zastosowaniem mebli branżowych ABM.

 

« Powrót