Dobór mebli do sklepu o powierzchni do 100 mkw


Artykuł: Dobór mebli do sklepu o powierzchni do 100 mkw

dobor_mebli_do_sklepu_o_pow_do_100_m_750 

Małe sklepy standardowo wyposażamy w regały przyścienne metalowe lub z płyty oraz w lady obsługowe. Jeśli powierzchnia lokalu na to pozwala dobrze jest zorganizować sklep w formie samoobsługowej.

W sklepach o powierzchni do 100 mkw. stosuje się standardowo regały o wysokości do 220 cm, gondole - do 150 cm przy założeniu, że część sklepu zorganizowana jest w formie samoobsługowej oraz regały branżowe do 230 cm wysokości, jeden boks kasowy do obsługi sali i jeden z ladą do obsługi stoiska alkoholowego.

Właściciele mniejszych sklepów nie inwestują zazwyczaj środków w systemy monitorowania, a zastosowanie niższych regałów w części środkowej sklepu umożliwia stałą, dyskretną obserwację klientów w sklepie i wpływa na zmniejszenie liczby kradzieży i szkód spowodowanych przez klientów. - Dla sklepów i stoisk specjalistycznych proponujemy meble branżowe wykonane z płyty, drewna lub na bazie regału metalowego. Przeznaczone są dla piekarni, cukierni oraz sklepów i stoisk warzywno - owocowych i alkoholowych - mówi przedstawiciel frmy ABM. W regałach montujemy lustra oraz oświetlenie eksponujące artykuły spożywcze. Nowością jest oferowanie zadrukowanych paneli do podświetleń. Niezbędne w każdym sklepie są urządzenia chłodnicze - lady, regały, szafy i witryny, przeznaczone są do ekspozycji i bezpośredniej sprzedaży artykułów spożywczych oraz do przechowywania produktów.

Małe sklepy zyskują w ostatnich czasach klientów, którzy zmęczeni są czasochłonnymi zakupami w supermarketach, ponadto szukają „klimatu", kontaktu ze sprzedawcą. Na zwiększenie sprzedaży w sklepie wpłynie odpowiednie oświetlenie, ustawienie mebli i ułożenie asortymentu. - Najważniejsza z punktu widzenia klienta i właściciela sklepu jest funkcjonalność i wygoda, wynikająca z dobrze rozplanowanej komunikacji w sklepie - mówi Ryszard Rudnik z ABM.

 


« Powrót